Перліт - результат термообробки алюмосилікатної вулканічної породи, під час якої частки сильно збільшуються в обсязі і набувають теплоізолюючих і вогнестійких властивостей. Простіше кажучи, перліт - це спучене за високої температури вулканічне скло.
У радянський період розчин кладки і штукатурка на основі перліту досить широко використовувалися в будівництві житлових будинків. У дев'яностих роках ця технологія була незаслужено забута, а останніми роками ми бачимо той же перліт, але у складі сухих сумішей, але вже дорогих, імпортних. Сам же перліт дуже дешевий.
Перліт, крім надання теплоізолюючих та вогнезахисних властивостей, призводить до того, що перліт хімічно інертний, екологічний і довговічний. З перерахованих вище властивостей випливає, що перліт є, крім усього іншого, ідеальним утеплювачем.
Крім будівельних якостей цей матеріал має і такі специфічні властивості, як жароміцність, що дозволяє застосовувати його для приготування жароміцних розчинів, і висока абсорбуюча здатність. Остання властивість часто застосовується при фільтруванні нафтопродуктів.
Перлітовий розчин ідеально підходить при кладці блоків із газобетону. Теплоізолюючі якості розчину на основі перліту виключає виникнення "містків холоду", які призводять до великих втрат житла.
Але в даному випадку нам цікаві такі властивості перліту, як звуко- та теплоізолююча здатність матеріалу. Теплопровідність перліту в сухому стані становить 0,05 - 0,09 Вт/МК при насипній щільності 80 - 250 кг/м3.
Крім цього, перліт має високий рівень водопоглинання і може утримати об'єм води, що дорівнює власному об'єму. Ця якість дозволяє при використанні перліту як теплу штукатурку підтримувати на середньому рівні вологості.
Сьогодні сухий розчин на основі перліту має підвищений попит, але приготування досить хорошого розчину можливе і самостійно. Для цього знадобиться лише просіяний пісок та вода. Необхідно врахувати, що сухий перліт дуже легкий і при найменшому русі повітря піднімається вгору і може призвести до ураження очей і дихальних шляхів. Тому при роботі з сухим перлітом використання захисних окулярів та маски є обов'язковими.
Приготування розчину на основі перліту проводиться у декілька етапів. Насамперед, у ємність висипають дві об'ємні частини перліту, який заливається однією частиною води, після чого суміш ретельно перемішується. Якість перемішування помітно зменшення обсягу суміші, так як перліт активно поглинає воду. Після перемішування отриманий розчин вноситься половина об'ємної одиниці цементу і знову перемішують до отримання однорідної маси. Можна збільшити міцність розчину шляхом додавання до нього половини об'ємної одиниці просіяного та промитого піску. Після чергового перемішування розчин додається ще по половині об'ємної одиниці води і перліту. Після перемішування тепла штукатурка готова до використання.
Стильний, довговічний, екологічний матеріал для укладання підлог - дошка з бамбука
Пінобетон - будівельні характеристики і теплопровідність
Використання глини в будівництві екобудинків
Сходи з металу та дерева в екологічному будівництві
Натуральні фарби в будівництві екологічних споруд
Мармур як декоративний і оздоблювальний матеріал
Народний матеріал екологічного будівництва болотяний очерет
Екологічність, теплозбереження та міцність перлітового розчину
Ековата - екологічно чисте целюлозне утеплення будинку
Вибір на користь натуральних і уникати синтетичних, або включають хімічні добавки будматеріали.