Будинок з автономним електропостачанням. Сонячні батареї та вітрогенератори для дому.

Як стрімко зростаючі тарифи на електроенергію, так і можливість продавати електрику за зеленим тарифом підштовхують усіх нас задуматися про виробництво енергії. Може виробляти електрику ми хочемо і не в промислових масштабах, а хоча б покривати особисті потреби і якщо все добре - продавати надлишки.

Фотографії де будинок з автономним електропостачанням. сонячні батареї та вітрогенератори для дому.

Мати свій зелений будинок подалі від промислової цивілізації з її шкідливими викидами та суєтою — однозначно добре. Але якщо ви обрали жити в гармонії з природою, поряд з лісом і озером, вас напевно чекає новина про те, що ніякі державні комунікації до вашої ділянки підвести не можна. Їх просто немає поблизу, а прокладати їх не під силу практично будь-якій приватній особі.

На щастя, рівень розвитку сучасних зелених технологій дає можливість мати і світло та тепло власного виробництва, а так само незалежність від поломок та перепадів напруги. в магістральній електромережі.

Будинок із сонячними панелями

Автономне електропостачання на власній ділянці можна реалізувати кількома способами. Перший, це встановити на ділянці вітрогенератор, який запасатиме електроенергію в акумуляторі і даватиме можливість користуватися електроприладами і під час повного штилю. Втім, на українських широтах повний штиль явище досить рідкісне. Стартова ціна вітрогенератора здається дещо високою, але насправді термін його окупності приблизно дорівнює 3-5 рокам на неелектрифікованій ділянці та 5-7 рокам на ділянці, підключеній до загальної мережі. У порівнянні з термінами експлуатації вітрогенератора, це не дуже багато, тим більше що після терміну окупності мешканець отримуватиме електрику абсолютно безкоштовно.

Вітрогенератор

Другий варіант автономного електропостачання — це встановлення сонячних батарей батарей на дах будинку чи будь-яку іншу поверхню на ділянці. Сонце, це надійне і практично нескінченне джерело енергії, яке забезпечуватиме енергією ваші електроприлади навіть у похмуру погоду. Зрозуміло, потужність, яку видаватимуть сонячні панелі крізь хмари, буде злегка знижена. Щоб досягти максимальної ефективності використання енергії вітру і сонця, обидві системи встановлюються на ділянці одночасно. У похмуру та негоду буде активніше працювати вітрогенератор, а в ясну – сонячні панелі. Така гібридна система автономного електропостачання забезпечить стабільну підзарядку акумуляторів, від яких буде запитано весь ваш екодом.

Екологічна електрифікація будинку за допомогою генератора на рідкому або газоподібному паливі можлива за використання чистих видів палива — біогазу та етанолу. Втім, для основного джерела енергії такі системи мало зручні. Вони підходять швидше для аварійних потреб або коли потрібні додаткові навантаження на автономну електромережу. чи гірського струмка.

Автономний дім