Натуральні види будівництва екодомів будинків із природних матеріалів.

Екодома - портал, присвячений технологіям будівництва екологічного житла. Сьогодні побудувати екодом мріє практично кожна людина, якій набридла суєта і забрудненість міських вулиць. Щоб допомогти темам зеленого будівництва, що цікавляться, зорієнтуватися, цей сайт буде максимально широко і всебічно висвітлювати питання будівництва екодомів, їх екслуатації, опалення та електропостачання. Тож які властивості має екод?






Фотографії де натуральні види будівництва екодомів будинків із природних матеріалів.

Екодом, це будова в якому використовуються екологічні матеріали та методи будівництва, що не завдають шкоди здоров'ю людини, а так само не завдають шкоди природі, включаючи етапи видобутку та обробки будматеріалу.

Пасивний екодом

Ідеалом екобудування є пасивний будинок, будинок, наділений повною автономністю від зовнішніх систем теплопостачання та електропостачання. При цьому пасивний будинок є вуглецево нейтральним, тобто не викидає зайвих парникових газів, що руйнують клімат планети. комфортна температура досягається утримуванням усередині тепла отриманого від людей, що живуть, приладів, і нарешті сонця.

Види екодомів, проекти та будівництво екодома.

У пасивних екодомах має бути встановлена система вентиляції приміщень з рекуперацією тепла. Принцип простий - тепле повітря, що витягується з екодома, передає значну частину свого тепла припливному повітрі з вулиці через радіаторний теплообмінник. Така система значно збільшує енергоефективність житла і знижує витрати на опалення взимку та на кондиціювання влітку.

Електропостачання екодому повинно здійснюватися за допомогою відновлюваних джерел енергії, таких як сонячні батареї, вітрогенератори, мікро ГЕС або генератора, що працює на біогазі. Теплопостачання та гаряче водопостачання зеленого будинку зазвичай забезпечується за рахунок сонячного колектора та теплового насоса, пристроїв, що використовують сонячну енергію безпосередньо або запасену в ґрунті протягом літа. Так само можна використовувати твердопаливні системи, будь то дров'яна піч або пелетний котел. Збільшити ефективність нагрівальних систем можна встановивши теплоакумулятор, що згладжує коливання опалювальних циклів котельні. Екологічний будинок та його особливості. float: left;" title="екологічний будинок" src="assets/img/url.jpg" alt="екологічний будинок" width="600" height="350" />

Тільки з огляду на всі умови можна побудувати екологічний будинок.

Велику роль в енергоефективності будинку відіграє його орієнтація щодо сторін світла, можливість накопичувати сонячну енергію через скління південної сторони будинку та зберігати її, залишаючи північну сторону не заскленою.

Все екобудівництво тримається на так званих «зелених» технологіях: це коли для створення здорових і комфортних умов життя використовують різні природні фактори. До «зелених» технологій  належить біонічна архітектура, коли при проектуванні застосовують органічні форми і принципив властиві живій природі. Яскравим класичним представником відганічної архітектури вважають Гауді, його архітектурні рішення не тільки передають форми та рішення дикої природи, але так само є екологічними завдяки часто використовуваним архітектором вторинні будматеріали, такі як бита плитка або розпарована сантехніка...

Переваги екобудинків

На першому місці – економічна сторона питання, оскільки пасивним чи енергоефективним можна назвати такий будинок, у якому енергоспоживання буде мінімальним або навіть зовсім відсутнім. Проект екодома має бути таким, щоб об'єкт втрачав якнайменше тепла, електрики та води.

Чим же відрізняється екодом від звичайного? У ньому комфортна атмосфера завдяки органічній взаємодії з природою, він ефективно використовує ресурси і не надає негативного впливу на навколишнє середовище. Такий будинок - сам забезпечує себе теплом і світлом і грамотно розпорядиться теплом отриманим від людей, що живуть в ньому, і що знаходяться всередині приладів.

12 особливостей екологічних будинків

Екологічні матеріали

Під час будівництва екобудинків повинні використовуватися екологічно чисті будівельні матеріали. Хорошим тоном вважають будівництво з матеріалів, що вторинно використовуються, чи то утеплення ековатою з макулатури або стінні вітражі з кольорових пляшок.

Теплоізоляція

В екодомах має бути хороша теплоізоляція всіх частин будівлі. Особливу увагу приділяють тонкій роботі з так званими містками холоду – це стики елементів, металеві частини, кути будівлі, через які зазвичай йде найбільше тепла.

Енергозберігаючі вікна

У вікнах для екодома застосовуються трикамерні, часто заповнені газом, склопакети з низьким показником теплопередачі, утеплений профіль та високоякісна фурнітура з регулюванням зимового та літнього режиму використання.

Рекуперація вентиляції

Система вентиляції пропускає чисте повітря через теплообмінник, де той забирає частину тепла у повітря кімнатної температури. У приміщення надходить свіже та прогріте вуличне повітря. Такі системи дозволяють зберегти до 75% тепла, що випускається.

Відновлювана енергія

Використання відновлюваних джерел енергії. Сонячні теплові та фотоелектричні системи, вітрогенератори, геотермальні теплові насоси є компонентами пасивного будинку та служать як додаткові джерела енергії.

Екопроектування

Розрахунок енергоефективної геометрії будівлі значно знизить витрати на опалення, правильно розподіляючи цільові приміщення в будинку. Пасивним можна назвати будинок, що споживає 15 кВт/год на квадратний метр на рік. Це у 10–15 разів менше, ніж у традиційних будівель.

Очищення повітря

Рекуператор працює не тільки в режимі підігріву, а й охолодження, до того ж повітря проходить через фільтр аналогічний тим, що використовують у лікарнях, фармацевтичних фабриках та в електронній промисловості, що добре позначається на здоров'ї.

Тверде паливо

Сучасні дров'яні печі, пелетні та твердопаливні котли можуть довго горіти, практично не викидають вуглецевмісних газів в атмосферу і дають значну кількість тепла, забезпечуючи не тільки опалення екодому, а й водопостачання гарячою водою.

Енергонезалежність

Немає необхідності підключатися до існуючих комунікацій встановлюючи власні системи, а значить можна купити більш дешеву ділянку вдалині від таких. Вартість автономних систем найчастіше дешевше, ніж плата за підключення та підведення комунікацій.

Розумний будинок

Системи вентиляції, подачі тепла, гарячої та холодної води, електрики з різних джерел, інших ресурсів та систем контролює керуюча система автоматизації. Такі системи допомагають не лише краще керувати будинком, але й значно економить ресурси.

Геопозиціонування

З південного боку слід ставити більше вікон, бажано з нахилом. Скло добре пропускає короткохвильове світлове випромінювання, але назад, довгохвильове теплове, що випромінюється нагрітими сонячними променями предметами та стінами, пропускає погано.

Теплична оранжерея

Так само з південного боку розміщують міні тепличку з окремим ікрокліматом. У такій оранжереї, накритій полікарбонатом, опаленою та оснащеною системою досвіту буде достатньо тепла і світла для вирощування необхідних для сім'ї овочів, фруктів та прянощів.

Отже, Ви бачите як багато факторів потрібно врахувати щоб спроектувати і побудувати якісний екобудинок, скільки технологій і традицій треба знати.

Все про екодома в деталях

Металевий каркас геодезичної сфери

Каркас геокупола із металевої труби.


Зовнішнє оздоблення будинку з мішків із землею

Правила зовнішнього оздоблення будинку з мішків набитих землею


Вітрогенератори

Вітрові генератори електроенергії


Надрукований будинок

Будинок надрукований на промисловому 3D-принтері


Дровʼяні печі

Твердопаливні котли опалення


Орієнтування пасивного будинку

Розташування пасивного будинку щодо сторін світу


Роботизовані системи садівництва

Роботизоване садівництво - сучасні технології та інноваційні рішення для ефективного вирощування рослин


Будівництво дому з глиночурки

Особливості мурування будинку з глиночурки


Особливості солом'яних будинків

Які особливості будівництва та експлуатації солом'яного будинку?


Різновиди сонячних батарей

Монокристалічні чи полікристалічн: як вибрати найбільш підходящий варіант для вашого проекту


Будинок з кераміки - цегляний будинок

Будинок із керамічних блоків - технологічні нюанси


Землебитний будинок

Будівництво будинку із землі - технологія будівництва будинку зі збитого ґруниу


Круглий будинок за технологією геокуполу

Геодезичні куполи в основі конструкцій купольних будинків та геодезичний купол як дах круглого будинку


Сонячні батареї

Сонячні панелі та автономні сонячні електростанції на фотоелектричних модулях


Будинки з дерева та їх види

Різновиди дерев'яних будинків


Види сонячних колекторів

Види сонячних колекторів: огляд різних типів, їхні переваги та недоліки