Сонячні колектори є енергоефективним видом опалення, використовуючи сонячну енергію для охолодження або опалення приміщення. Таким чином, ці засоби опалення дозволяють ефективно заощаджувати енергію та запобігати забрудненню природи. Сонячне тепло вловлюється за тим же принципом, який реалізований в теплиці, в даному випадку, це здатність поверхні, що відбиває, передавати короткохвильове випромінювання і відображати довгохвильове випромінювання.
Установка сонячного колектора на даху свого будинку забезпечить вас автономним опаленням і гарячим водопостачанням у теплу пору року. З квітня по жовтень енергії сонця досить інтенсивна, щоб покрити 100% потреб будинку у гарячій воді. У зимові місяці, коли сонця мало, на допомогу приходить вбудований в бак-акумулятор електричний тен, догріваючи воду до потрібної температури. У будь-якому випадку,сонячний колектор, зможе повністю замінити не екологічний та пожежонебезпечний газовий котел. На відміну від останнього, сонячний колектор не призводить до викиду вуглекислого газу та споживає набагато менше фінансів у зимовий час. Адже навіть у похмурий день електромагнітна енергія сонця проходить крізь хмари і нагріває теплоносій, що циркулює в сонячному колекторі.
Тепло та інфрачервоне випромінювання (ІЧ) виникають, коли короткі світлові хвилі потрапляють на абсорбер сонячного колектора і залишаються всередині. Рідина, зазвичай це вода, при контакті з абсорбером збирає накопичене тепло і зберігає його в баку-акумуляторі. На ефективність сонячних теплових колекторів дуже впливають два важливі фізичні закони. По-перше, будь-який гарячий об'єкт зрештою віддає тепло назад у навколишнє середовище.
Ефективність сонячних теплових колекторів безпосередньо пов'язана із втратою тепла, в основному через конвекцію та випромінювання. Тому велике значення має термоізоляція для уповільнення втрати тепла, накопиченого від сонця. По-друге, втрата тепла відбувається швидше, якщо різниця температур між гарячим об'єктом та навколишнім середовищем більша, в даному випадку, між температурою поверхні колектора та температурою навколишнього середовища. (Але те саме для передачі тепла від колектора до рідини, чим більша різниця між колектором та рідиною, тим більше тепла передається.)
Альтернативне опалення приватного будинку. Види енергоефективного опалення. - читати далі...