Вибір ділянки для будівництва по феншуй


Фен-шуй перекладається з китайської як «вітер і вода» — це наука жити в гармонії з чакрою природи, яка розходиться по тілу спеціальними каналами. Таких каналів є дев'ять, їх ще називають «воротами чакри».

Створення затишного житла на основі стародавніх законів гармонії, що сприяють доброму самопочуттю та процвітанню людей

З давніх-давен люди приділяли особливу увагу вибору території для свого поселення. І хоча офіційна наука не підтверджує зв'язку між впливом розташування будинку на добробут, настрій та самопочуття людини, давнє китайське вчення фен-шуй вважає зовсім інакше.

Фотографії де створення затишного житла на основі стародавніх законів гармонії, що сприяють доброму самопочуттю та процвітанню людей

Фен-шуй

Вчення, що виникло понад п'ять тисяч років тому, засноване на стародавній філософії, яка вважає, що в будь-якій удачі є зерно невдачі, і дуже важливо не дати йому прорости. Але й будь-яка невдача містить зерно удачі, якому, навпаки, треба допомогти розвинутися. Небесний успіх ми контролювати не можемо, людську створюємо для себе самі, а земна залежить від того, наскільки вдається жити в гармонії з навколишнім світом.

Основою фен-шуй є вчення про енергію ци, «дихання дракона». Благодійна ци називається «дихання життя», шен-ци, і накопичується у місцях зі свіжим та чистим повітрям. Саме вона вдихає життя у все живе, рухає водою та вітром, приносить удачу, здоров'я, добробут. Але енергія ци може впливати і згубно, ця енергія зветься ша-ци, «смертоносне дихання». Вчення фен-шуй дозволяє так організувати навколишній простір, щоб домінували сприятливі енергії.

Вітер та вода – два основні елементи, що формують земні рельєфи. І недарма фен-шуй перекладається як вітер-вода. Правила фен-шуй дають змогу знайти найкращу територію для проживання. Найперша ознака гарного місця: чисті дороги, пишна рослинність, доглянуті будинки, достаток квітів. На противагу цьому в поганому місці відчувається занедбаність і старість, атмосфера дискомфорту та зневіри.

Найбільш надійне місце в оточенні пагорбів, традиційно китайські будинки будувалися на середині схилу, щоб оглядати околиці та користуватися захистом вершини пагорба. Дуже добре, якщо пагорб має округлу форму, а ще краще, якщо ділянка захищена пагорбами з трьох сторін і відкрита на південну сторону. А ось вершина пагорба, де немає захисту від диких вітрів – найневдаліше місце для житла. Також не дуже підходить гориста місцевість з крутими схилами або плоска рівнина без нерівностей. Однак змінивши рельєф, наприклад, відсипавши схил або засинавши яр, можна згубне місце зробити сприятливим, вчення фен-шуй це дозволяє.

Вода символізує грошовий добробут, тому будинок повинен перебувати в рівновазі щодо водойми, навіть якщо це водоймище ваш басейн, але при цьому будинок повинен сприйматися домінуючим елементом ландшафту. Занадто велике водоймище діють на мешканців гнітюче. Добре, якщо будинок буде розташований на березі затоки, тоді енергетика водоймища сприятиме притоку енергії та матеріальному благополуччю. А ось з розташованої на опуклій частині суші будови статки навпаки вибігають. Ще одне вдале місце – злиття двох водних потоків, але вони не повинні бути надто швидкими, інакше можуть стати не лише причиною фінансових втрат, а й погіршення здоров'я. Пряма і швидкоплинна річка забирає енергію з собою і успіх буде проноситися повз будинки. Але в нашій смузі такі річки практично не зустрічаються, зазвичай російська річка некваплива і петляє рівниною. Слід звернути увагу, що до будь-якої води будинок має розташовуватись фасадом. І треба стежити, що б ні вдома, ні поряд із будинком вода не застоювалася, вона завжди має бути чистою.

Місцевість із пишною рослинністю добре підходить для проживання. У фен-шуй є поняття «вени дракона» – особливо густі посадки, що виділяються здоровим кольором листя, яке спускається вздовж схилу пагорба або проходить його гребенем. Категорично не можна перетинати «вени дракона» дорогами чи будівлями, це загрожує небезпекам для мешканців. Відповідно до фен-шуй дерева не тільки захищають від вітру, а й від злих парфумів, тому краще ділянки розташовані поруч із садами, парками, гаями.

До доріг фен-шуй відноситься так само, як до річок, вони теж є руслом для життєвої енергії. Плавні та закруглені дороги забезпечують плавну течію ці, а швидкісні прямі магістралі несуть енергію дуже швидко. При виборі ділянки намагайтеся уникнути глухих кутів, такі місця сприяють застоюванню енергії. У сприятливі періоди життя це не створить додаткових проблем, але в лихоліття лише посилить і так непросту ситуацію. На енергетику впливає і розташування ділянки щодо опуклості дороги. На опуклій стороні будинок відчуває несприятливий вплив ша-ци, але в внутрішній йому покровительствует шен-ци. Добре, якщо під'їзд до будинку розташований на одному рівні із зовнішньою дорогою.

Вчення фен-шуй не рекомендує селитися поруч із масивними будовами, вони перекривають приплив енергії, а багато хто, до того ж, викидає енергію ша-ці. Культові споруди поглинають весь сприятливий вплив, не залишаючи нічого сусідніх будівель. Для зменшення впливу поганого сусідства, вхід і вікна треба розташовувати на протилежному боці, можна спорудити живопліт, оскільки листя створює енергетичну завісу.

При виборі ділянки перевагу треба віддавати ділянкам з правильною формою, максимально наближеною до квадрата, і ті, що йдуть углиб, а не вшир. Це відповідає філософії досконалості та симетрії. Для ділянок неправильної форми доведеться шукати способи врівноваження нерівностей.

Не варто фен-шуй вважати панацей від усіх життєвих проблем, це вчення лише частина

Ще статті про роботи з ґрунтом у будівництві екодому


Вибір ділянки для будівництва по феншуй

Створення затишного житла на основі стародавніх законів гармонії, що сприяють доброму самопочуттю та процвітанню людей



Інші цікаві статті сайту


Електростанція на сонячних батареях

Принцип роботи та переваги електростанцій на основі сонячних батарей


Історія саманних будинків

Перші згадки про будівництво з соломи та глини


Укладання ґрунту в мішки

Правила укладання ґрунту в мішки для будівництва


Надання міцності будинку з мішків

Як надати міцності будинку побудованому з мішків набитих ґрунтом


Переваги технології "Корвуд"

Переваги глиночурки перед іншими видами будівництва


Глина як будматеріал

Використання глини в будівництві екобудинків


Утеплення будинку ековатою

Ековата - екологічно чисте целюлозне утеплення будинку


Вітрові електростанції

Принцип роботи та особливості вітрових електростанцій


Повернутись читати про земляні роботи екобудівництва

Роботи з ґрунтом у будівництві екодому - читати далі...