Будинок із солом'яних тюків в каркасі

Будинок із солом'яних тюків – це проста, природна та енергоефективна конструкція. Незважаючи на те, що солома асоціюється з чимось м'яким і не надійним, на практиці стіни, складені із солом'яних блоків можуть простояти ціле століття. І це не перебільшення. Наприклад, у США є будівля школи, створена із солом'яних блоків у 1897 році, яка безпроблемно існує і сьогодні. Будинки із соломи можуть стати чудовою альтернативою для бюджетного дачного будівництва. Крім низької вартості будівництва та експлуатації вони відрізняються хорошим мікрокліматом, і при цьому мають відмінну звуко-і теплоізоляцію.

Фотографії де будинок із солом'яних тюків в каркасі

Солом'яний будинок найчастіше зводиться з пресованих солом'яних блоків, які коштують у кілька сотень разів дешевше ніж цегла і при цьому матеріал блоків широко поширений і доступний.

Солом'яні блоки мають легку вагу і не створюють великого навантаження на фундамент, дозволяючи здешевити його конструкцію. "title="Будинки із солом'яних блоків" />

Додатковою зручністю солом'яних блоків є те, що вони не вимагають потужних підйомних механізмів для встановлення. Також блоки із соломи добре утримують тепло, мають високі звукоізолюючі властивості та максимальну екологічність.

Є й інші стереотипи щодо солом'яних будинків. Один із найпоширеніших, це те, що в стінах заведуть миші та інші шкідники. Справа в тому, щосолом'яні блокипокриваються трисантиметровим шаром глини з обох боків і оштукатурюються. Це створює перешкоду для гризунів, які, між іншим, і так не дуже люблять гризти солому. Цей же шар глини сприяє і захисту солом'яної стіни від вогню.

Переваги солом'яних будинків

1) Екологічність солом'яного будинку - солома, це стовідсотково природний матеріал, що не виділяє всередину будинку токсичних і канцерогенних речовин.

2) Широка поширеність соломи - це матеріал можна зустріти повсюдно в нашій країні. З його пошуком не виникне жодних проблем як у північних, так і в південних областях

3) Дешевизна будинку з соломи — Один солом'яний блок коштує приблизно 5 гривень, а витрати на зведення повноцінного будинку зазвичай не перевищують 20 000 у .е.

4) Теплоізоляція — стіни із солом'яних блоків мають дуже високі теплозберігаючі властивості за рахунок повітряних порожнин, що перешкоджають тепловтратам

5) Звукоізоляція — крім теплоізоляції стіни будинку, створеного із соломи забезпечують мешканцям практично повну тишу.

6) Простота конструкції — для будівництва будинку із солом'яних блоків не потрібна важка техніка та складні підйомні механізми. 7) Пожежна безпека — Повністю готова, вкрита глиною і оштукатурена солом'яна стіна перевершувати за своїми вогнетривкими властивостями дерев'яну стіну.

Солом'яний дім