Будівництво зеленого будинку. Як побудувати зелений будинок та все про зелене будівництво

Зелені будинки - це модна тенденція і вона ґрунтується на реальних перевагах у будівництві та експлуатації житла, у його впливі на здоров'я людини. За скорочення шкідливих відходів і викидів, нам подякують всі живі організми на планеті. У будівництві зелених будинків використовують лише екологічно чисті будматеріали природного походження з нульовим рівнем токсичності. Важливим критерієм є мінімізація будівельного сміття, яке накопичується в процесі будівництва.

Фотографії де будівництво зеленого будинку. як побудувати зелений будинок та все про зелене будівництво

Не існує чітких міжнародних стандартів та вимог до конструкції будинку, які б офіційно робили його "зеленим". Але загальноприйнятим правилом є знижене використання будинком енергії та води, гарна якість повітря у приміщеннях, застосування природних, перероблених чи повторно використаних матеріалів. Велику роль також відіграють енергоефективні пристрої та використання будівельних матеріалів, які є більш ефективними у збереженні прохолоди та теплого повітря всередині будинку.

Зелені будинки

Зелені будинки стали ставати популярними у 1970-х роках, після того, як ціни на нафту почали різко зростати. У відповідь на це дослідники почали шукати рішення, як звільнитися від залежності від загальної енергомережі країни, яка отримує практично всю енергію від спалювання викопного палива. Багато різних організацій виникли у 1990-х роках з метою сприяння розвитку зеленого будівництва, деякі з них були також спрямовані на покращення знань населення, щоб люди могли створювати більше екологічних зелених будинків.

Зелені будинки впевнено входять у моду по всьому світу, наприклад, у Великій Британії, уряд вирішив, що починаючи з 2020-го року все нові будинки будуть будуватися тільки з використанням екотехнологій. У західних країнах на високому рівні діє підтримка державою зеленого будівництва. Місцева і центральна влада виділяє великі субсидії, звільняє від податків і всіляко прагнуть підтримати людей, які впроваджують чисті технології у будівництво. Але технологія зеленого будинку ґрунтується не лише на "зеленій ідеї" щодо збереження біорізноманіття планети та зупинки глобального потепління. Екодоми мають свою практичну, прикладну цінність. Зелений будинок з таких екоматеріалів, як солом'яні блоки та саман, можна звести за кілька місяців, використовуючи мінімальну кількість працівників. У той же час при традиційному будівництві роботи можуть затягнутися на два сезони або навіть більше. Зелений будинок забезпечує мешканцю незалежність від комунальних послуг, які в нашій країні працюють далеко не ідеально. Також зелені технології дозволяють економити фінанси на електрифікації та опаленні свого будинку. На перший погляд може здатися, що вітрогенератор і сонячні панелі - це дороге задоволення, але якщо порівняти витрати на їх придбання з прокладанням газових труб, встановленням стовпів і трансформатора, прокладанням проводів до ділянки, то відразу буде зрозуміло, де економія, а де витрати.

Зелений дім