Розташування пасивного будинку щодо сторін світу

Наші пращури там де раніше танув сніг будували свій будинок. Розташування будинків по сторонах світу, місцевості та рельєфу важливе для будь-якого житла, що прагне збереження теплової енергії та природного балансу. У пасивного будинку з правильною орієнтацією назавжди зникає потреба в опалювальних електроприладах, газових установках, дров'яних печах та подібних опалювальних елементах.

Фотографії де розташування пасивного будинку щодо сторін світу

Орієнтування будинку

Як саме варто поставити будинок, з яких боків розташувати? По-перше, не можна розташовувати екологічний будинок на пагорбах, що обдуваються вітрами. Сенс пасивності втрачається, будинок перетворюється на кочегарку, що активно топиться, навіть не дивлячись на якісну герметизацію. Якщо немає іншого виходу, тоді будинок повинен бути захищений будь-якими будівлями або деревами, інакше нічого не вийде. По-друге, після придбання ділянки придивіться, звідки частіше віє вітер, приходить мороз, дощ. Увага дасть відповіді на всі питання, де і як краще будувати будинок, як розташувати і чому. Є загальний стан речей, саме їм варто приділити увагу, якщо можливість спостерігати відсутня. По-третє, найкраще розташувати такий будинок на південному схилі, тоді досягається максимальний ефект теплозбереження при правильній споруді.
Є два види використання енергії сонячного світла, перший – активне її використання, це передбачає встановлення теплових колекторів та сонячних батарей. Другий - пасивний, його використання стає доступним, з дотриманням ряду архітектурних та конструкторських рішень. Всі складові екологічної будівлі робляться таким чином, що всі вузли будинку дозволяють зберігати, зберігати та накопичувати теплову енергію.
Розглянемо капітальне розташування будинку по сторонах світу.
Південь – це невичерпне джерело сонячного світла. Саме за планом, розташування майбутньої ділянки варто проектувати та будувати будинок, адже від його розумного орієнтування залежить, чи знадобиться додаткові джерела теплової енергії, чи будинок впорається своїми передбаченими ресурсами. На південній стороні знаходиться велика кількість вікон, за допомогою них еко дім отримує величезну кількість тепла, особливо в сонячні дні. Ця сторона має бути вільною від дерев, будівель, щоб не загороджувати проникнення сонячних променів. У той же час від палючого літнього сонця захистять тераси, балкони. глухе віконце маленького розміру, дуже важливе. У цій стороні будинку можна передбачити приміщення, в яких людина буває не часто, наприклад, спальня або душова кімната. Захід – це переважно вітряне джерело. Тому з цього боку зводяться додаткові споруди, наприклад, гаражі, господарські будівлі або буферна зона у вигляді лаштунків дерев.
На сході прекрасний вид сонця, що сходить, і обмежена кількість тепла. Розташувати одне, два вікна з цього боку буде достатньо.
Основним критерієм, яким варто керуватися при будівництві екологічних будинків - це особисте спостереження за майбутньою ділянкою, в якій досконало з'ясовуються всі можливі природні переваги і недоліки. Є лінія загальних способів розташування, але вони лише спільні!

Інші цікаві статті сайту


Будівництво будинку з мішків із землею

Найцікавіше про будівництво будинку з мішків із ґрунтом


Шкідливі та безпечні будматеріали

Вибір на користь натуральних і уникати синтетичних, або включають хімічні добавки будматеріали.


Будинок з кераміки - цегляний будинок

Будинок із керамічних блоків - технологічні нюанси


Недоліки будівництва з глиночурки

Недоліки технології будівництва з колод та глини


Натуральні фарби

Натуральні фарби в будівництві екологічних споруд


Будинок з термобрусу

Будівництво будинку з утепленого клеєного бруса


Підвіконня з натурального каменю

Використання каменю у виробництві підвіконь


Металевий каркас геодезичної сфери

Каркас геокупола із металевої труби.


Історія саманних будинків

Перші згадки про будівництво з соломи та глини


Шліфування зрубу взимку

Шліфування зрубу: як шліфувати стіни дерев'яного будинку взимку


Перепланування та реконструкція саману

Реконструкція глиняного дому - як перебудувати будинок з саману


Геліоколектори

Сучасні геліоколектори та геліосистеми


Повернутись до категорії Пасивний дім

Будівництво пасивного дому - читати далі...