Екологічна термобар'єрна та тепла підлога пасивного будинку.

Тепла підлога – це високий рівень комфорту. Підлога в пасивному будинку має свій мікроклімат, його характеристики дуже важливі. Саме на підлозі діти проводять частину свого життя. По ньому приємно ходити і навіть спати. Від технічних особливостей і правильного укладання поверхні залежить здоров'я, всім відомо наскільки швидко можна підхопити застуду, посидівши або полежавши на холодній підлозі. Щілини в підлогових конструкціях неприпустимі, до будинків з високими теплоізоляційними властивостями висуваються підвищені вимоги, у тому числі і до підлоги. Від кожного елемента залежить якісне енергозбереження, саме воно відповідає за добре тепло, комфортабельність та охорону здоров'я.

Фотографії де екологічна термобар'єрна та тепла підлога пасивного будинку.

Тепла підлога

Пристрій підлоги на грунті часто використовується в енергоефективних будівлях, витрати на таку підлогу набагато нижчі. Природно, він повинен мати належним чином обладнану гідро і пароізоляцію. Підлоги максимально поглинають вібрації та шум, це також важливо для екобудинків.

Технологія вкладання підлоги пасивного будинку

Обов'язкова умова пасивності підлоги це відсутність містків холоду, які такі небезпечні при повній герметизації будівлі. Коли створюється проекційний план, враховуються такі пункти, як ставлення периметра до статевої поверхні, регіональний клімат, висота залягання ґрунтових вод. Зазвичай підлога робиться шарами.

Перший шар - підкладковий. Важливий, основний шар, він відповідає за цілісність та міцність конструкції. На ринку представлений величезний ряд матеріалів, що задовольняють усі вимоги допитливого покупця. Тут постає цінове питання, оскільки будинки даних проектів прагнуть відповідати категорії еко, отже, можна сміливо використовувати природні компоненти. Наприклад, глина, пісок, камінь. У цьому ряду поза конкуренцією глина, потім пісок, завершує лінійку камінь. Звичайно, багато хто воліє будувати на віки, тут лідером будуть цементні суміші, або суміш бетону з гравієм або щебенем, теж вийде досить тепла та міцна поверхня. Слід сказати, що підкладка укладається на чисту поверхню, вільну від рослинних залишків, олій, сміття тощо.

Другим шаром, що укладається на підкладку, буде гідроізоляція. Зараз вибір великий, все залежить від пріоритетів та цінових коливань. Це може бути плівка, руберойд, спеціальний гідроізоляційний бікрост (дуже якісний та практичний матеріал, що задовольняє основні вимоги, ціна – якість). Різні спеціальні покриття або плівки.

Третій шар, від нього будуть, залежатиме саме теплові відчуття – це теплоізоляція. Дорогим і практично найякіснішим і довговічнішим є піноскло. За мінімального обсягу воно дає велику кількість корисного тепла і серйозно захищає від проникнення холоду. Гарним природним, органічним утеплювачем виступить солома, єдино серйозним мінусом при такому утепленні буде громіздкість і об'ємність, за рештою характеристик вона навряд чи поступиться навіть піносклу. При розумному монтажі та правильному захисті від гризунів вона прослужить дуже довго.

Четвертий шар – це обрешітка (підкладки) для покриття для підлоги і саме покриття. Варто подбати, щоб шари, що йдуть слідом за теплоізоляцією, були прокладені по периметру планками, так як всі матеріали мають різні коефіцієнти розширення. Бетон одним, глина іншим і так далі, щоб раптом не спучило статеву поверхню.

П'ятий шар - це контур теплоносія. Це може бути або труба з рідким теплоносіем, електричний нагрівальний шнур або плівка. На плані окремого приміщення або всієї квартири необхідно розмітити схему укладання і місце підключення нагрівального кабелю, плівки або труби теплоносія. Для електричного теплого полу також слід визначити розташування термостата і датчика.

Шостий шар - у випадку потреби це стяжка. Іноді цей шар пропускають якщо використовується тонка нагрівальна плівка або тонкий термошнур.

Сьомий це покриття. Вибір покриття виходить безпосередньо від естетичних переваг, фінансових можливостей та належного рівня комфорту.

Інші цікаві статті сайту


Як зібрати зруб

Особливості будівництва зрубу


Все про влаштування лісів та риштовання

Про пристрої, що полегшують будівельні роботи на висоті, що перевищує зріст людини.


Перепланування та реконструкція саману

Реконструкція глиняного дому - як перебудувати будинок з саману


Найчастіщі питання про будинки з глиночурки

Питання, що виникають при будівництві будинків з колод та глини


Підвіконня з натурального каменю

Використання каменю у виробництві підвіконь


Технологія будівництва глиняного будинку

Як побудувати будинок із глини - технологія будівництва


Стіни землебитного будинку

Зведення стін дешевого землебитного будинку


Будівництво дому з глиночурки

Особливості мурування будинку з глиночурки


Коротка інструкція зі створення будинку з саману

Як побудувати саманний будинок своїми руками? Коротка інструкція для будівництва саманного будинку


Зовнішнє покриття будинку із соломи

Особливості штукатурки і фарбування будинків із соломи


Оциліндровані колоди в будівництві

Виробництво та застосування в будівництві оциліндрованих колод


Тестування ґрунту для дому з мішків із землею

Як провести тест придатності ґрунту для будівництва будинку з мішків із утрамбованим ґрунтом


Повернутись до категорії Пасивний дім

Будівництво пасивного дому - читати далі...