Енергозберігаюча рекупераційна вентиляція пасивного будинку

Вентиляція будинку та здоров'я людини – це дві складові одного осередку. Саме за допомогою вентилювання приміщення людина отримує належну кількість кисню, звідси прямий зв'язок із самопочуттям та позитивним життєвим настроєм. Досягти належного рівня повітрообміну через провітрювання через вікна досить важко. Потрібно було б відкривати вікна кожні 3 години на 5-10 хвилин і в цьому випадку неможливо відстежити достатнє надходження кисню, навіть фахівцями. І тим більше неприпустимо вважати оптимальною вентиляцію пасивного будинку за засобами інфільтрації, тобто через різні нещільності з'єднань.

Фотографії де енергозберігаюча рекупераційна вентиляція пасивного будинку

Рекупіраційна вентиляція

Відомо, що недостатнє чи надмірне надходження повітря призводить до порушення життєвих ритмів, плюс до всього використання лаків, фарб тощо, може серйозно позначитися на людині.

Важливість вентиляції екобудинку

Однією з домінуючих складових пасивного будинку є вентиляція, її особливості та конструкція. Дана система регулює практично всі аспекти, вологість, кількість повітря, що надійшло, температуру. Вологість повітря – це дуже цікава особливість. Наприклад, при надмірній вологості, набагато швидше руйнується конструкція будинку і його вузли, вона також не пройде повз здоров'я, суттєво позначившись на ньому. Вентиляція пасивного будинку – це її генеральний атрибут. Без неї, за максимальної герметизації, будинки цих проектів не будуються. Вона регулює повітрообмін належним чином. До будівлі надходить правильна температура (мінімум 18 градусів), незалежно від пори року та погодних умов. Така температура створюється спеціальним елементом вентиляції, рекуператором. Цей пристрій працює так, що входить атмосферне повітря обігрівається за рахунок повітря з приміщення, тим самим досягається потрібний температурний діапазон.

Цікаві технології вентилювання

Також цікавим доповненням до такої вентиляційної системи є грунтовий теплообмінник, він суттєво економить енергоресурси і підігріває повітря, що входить з вулиці, що іноді потрібно в період з грудня по березень. Отже, витрати на вентиляцію такого будинку мінімальні, невелика кількість витрачається лише переміщуючи повітря. Постійно удосконалюються старі та розробляються нові технології, рекуператори сучасності не тільки здатні підігріти повітря, а й налагодити надходження правильної вологості. За допомогою такої установки легко позбутися сухості повітря. Ця конструкція, крім усього іншого, оснащена якісними та довговічними фільтрами, саме ці елементи убережуть від пилу та дрібних частинок своїх домочадців.
Висновок – це чудовий мікроклімат з мінімальними енерговитратами, що так важливо для пасивних будинків з мінімальним енергоспоживанням.

Повернутись до категорії Пасивний дім

Будівництво пасивного дому - читати далі...