Очерет у будівництві


Будівельний очерет - це природний матеріал, який використовують для будівництва і виготовляється зі стебел рослини очерету, які мають високу міцність та гнучкість. Очерет може бути перероблений після використання.

Народний матеріал екологічного будівництва болотяний очерет

Як будівельний матеріал очерет почали застосовувати ще в давнину. Його використовували для перекриття дахів, будівництва стін будинків, коли конструкцію обмазували глиною, а також для виготовлення внутрішніх перегородок кімнат, навісів від сонця та дощу. Очерет має добрі ізоляційні властивості, що робить його популярним вибором для будівництва енергоефективних будинків. Крім того, будівельний очерет вважається екологічно чистим матеріалом, оскільки він не містить шкідливих речовин

Фотографії де народний матеріал екологічного будівництва болотяний очерет

У господарстві та у повсякденному побуті очерет використовували скрізь. Цей матеріал не вимагає великих витрат, він простий у використанні та обробці. Наприклад, дахи з очерету довгі роки здатні надійно захищати влітку від спеки, а взимку від холоду. В останні роки очерет знову почали активно застосовувати у будівництві, облагороджуючи місця для відпочинку на свіжому повітрі. Дизайнери розробляють проекти, включаючи природний матеріал для оздоблення під старовину та національний колорит. Химерні форми дахів, навісів, арок виглядають надзвичайно красиво.

Камиш рік за роком морями розростається біля водойм та на заболочених місцевостях. Належне його використання у країнах колишнього СНД лише формується. Одиниці заповзятливих людей зайняли свої позиції в обробці та продажу готових виробів з очерету. Використання імпортного обладнання дає можливість виготовлення цілого ряду найменувань якісної продукції.

У справі з обробки очерету знаходять своє місце і народні умільці. Найактивніші майстри роблять паркани, перегородки, полотна для дахів та навісів від сонця, продаючи свої вироби через інтернет. При цьому ціна та якість нижча, зате політ фантазії, форми виробів у кожного майстра свої.

Один із прикладів використання очерету – виготовлення матів для перекриття дахів. Товщина таких виробів до 30 см, але може змінюватись в залежності від застосування. Методика виробництва в побутових умовах наступна: на імпровізований верстак площею з обідній стіл, вистилається рівним шаром очерет, зверху накривається щитом такого ж розміру і стягується струбцинами. Через отвори у верстаті та кришці щільно спресований очерет наскрізь прошивається дротом, або екологічним джгутом. Після обробки торців виходить повноцінний мат. Для перегородок, навісів і огорож метод виготовлення полотен аналогічний з невеликими змінами. Товщина виробу при цьому від 3 до 5 см. Істотно економиться матеріал.

На сучасному обладнанні очерет пресується в плити дуже щільно, що значно зменшує ризик займання. Крім того, вироби піддаються обробці протипожежним розчином. Термін служби виробів як перекриття близько 50 років.Справжнім активним майстрам можна побажати лише успіхів у їх роботі. А людям, які використовують природний матеріал у будівництві – приємного відпочинку в затишній обстановці.

Інші цікаві статті про екологічно чисті будівельні матеріали


Бамбукові дошки

Стильний, довговічний, екологічний матеріал для укладання підлог - дошка з бамбука


Властивості пінобетону

Пінобетон - будівельні характеристики і теплопровідність


Глина як будматеріал

Використання глини в будівництві екобудинків


Метал та дерево в конструюванні

Сходи з металу та дерева в екологічному будівництві


Натуральні фарби

Натуральні фарби в будівництві екологічних споруд


Натуральний камінь мармур

Мармур як декоративний і оздоблювальний матеріал


Очерет у будівництві

Народний матеріал екологічного будівництва болотяний очерет


Перлітовий розчин

Екологічність, теплозбереження та міцність перлітового розчину


Утеплення будинку ековатою

Ековата - екологічно чисте целюлозне утеплення будинку


Шкідливі та безпечні будматеріали

Вибір на користь натуральних і уникати синтетичних, або включають хімічні добавки будматеріали.


Повернутись читати про екологічні будматеріали

Екологічно чисті будівельні матеріали - читати далі...