Історія саманних будинків


Історія саманних будинків досить давня і пов'язана з розвитком аграрної культури та використанням соломи як будівельного матеріалу. У Біблії згадується, що єгиптяни використовували солому для будівництва своїх будинків.

Перші згадки про будівництво з соломи та глини

Для того щоб вижити, люди завжди знаходили та будували притулки для захисту від негоди та небезпечних хижаків. Саман, матеріал, що складається з піску, глини, соломи та води, був використаний для будівництва найраніших жител людини.

Фотографії де перші згадки про будівництво з соломи та глини

В основному саманні будинки створювалися в районах з нестачею води та великими відкритими просторами, але також їх можна було виявити і в більш прохолодних регіонах. При нижчих температурах стіни з саману поглинають тепло з навколишнього середовища і після випромінюють його по всьому будинку, коли сонце вже село. Влітку температура в будинку залишається комфортною. Через археологічні розкопки, які виявляють стародавні саманні будинки, часто неправильно вважається, що цей будівельний матеріал використовувався тільки в далекому минулому. Багато сучасних будинків продовжують застосовувати цей універсальний матеріал. У середньовіччі, солом'яні будинки були поширеними в Європі, зокрема в Англії та Німеччині. Вони були виготовлені з соломи, зв'язаної в снопи та прикріпленої до дерев'яних конструкцій. Такі будинки були досить простими у будівництві та економічними.

У 20 столітті, інтерес до будівництва з соломи знову зрос - у багатьох країнах були створені спеціальні програми підтримки будівництва екологічно чистих будинків з використанням природних матеріалів, в тому числі й соломи. Сьогодні саманні будинки стають все більш популярними у багатьох країнах, оскільки вони є екологічно чистими, енергоефективними та мають низькі витрати на будівництво.

Інші цікаві статті про саманний будинок або будинок із саманних блоків


Історія саманних будинків

Перші згадки про будівництво з соломи та глини


Коротка інструкція зі створення будинку з саману

Як побудувати саманний будинок своїми руками? Коротка інструкція для будівництва саманного будинку


Особливості будівництва будинку з саману

Особливості будівництва саману: екологічність, енергоефективність та простота будівництва


Перепланування та реконструкція саману

Реконструкція глиняного дому - як перебудувати будинок з саману


Технологія будівництва глиняного будинку

Як побудувати будинок із глини - технологія будівництва


Повернутись читати про будинок із саману - глиняний будинок

Саманний будинок або будинок із саманних блоків - читати далі...