Стіни пасивного будинку, як концепція енергоефективної архітектури для збереження енергії

В сучасному світі, де питання екології та енергоефективності є надзвичайно важливими, стіни пасивного будинку стають все більш популярними. Ця концепція будівництва базується на використанні енергоефективних матеріалів та технологій, що дозволяють зменшити споживання енергії та вуглецю. Завдяки цьому, пасивний будинок може зберігати тепло в зимовий період та зберігати прохолоду влітку, що значно зменшує витрати на опалення та кондиціонування повітря. У цьому статті ми розглянемо більш детально концепцію стін пасивного будинку та їх переваги для енергоефективного будівництва та збереження довкілля.

Фотографії де стіни пасивного будинку, як концепція енергоефективної архітектури для збереження енергії

Пасивний будинок передбачає максимальне збереження теплової енергії. Відомо, що з її головних охоронців є стіни. Саме будівництво стін стає на чолі кута пасивного будинку. До їх зведення варто підійти дуже відповідально.
На даний момент існує дві технології енергозберігаюча та накопичувальна. Пасивні будинки вміло зберігають тепло. Вони належать саме до першої категорії. Втрати тепла в такому будинку як мінімум у вісім разів нижчі від звичайного стандартного (цегляного або блочного).
Говорити про ефективність такого житла можна лише з мінімальною товщиною утеплювача в 20 – 25 см. Отже, такий будинок потрапляє у високий ціновий осередок. Існує безліч варіантів утеплювача. Підійдуть практично будь-які, наприклад, пінопласт, мінеральна вата, щільний пінополістерол, вакуумна теплоізоляція. Тут постає питання ціни, але все одно, який би утеплювач не використовувався, це окупиться сторицею. Одним із найцікавіших матеріалів є тюкована солома, за своїми теплозберігаючими властивостями вона не поступиться новим ефективним утеплювачам, а за ціною в 20 разів нижчою. Ідеальний варіант для будинку з мінімальними тепловими втратами. Міфи про цей утеплювач розвіюються як пил, коли постає реальне питання ціни, якості, продуктивності.
Зараз на ринку з'явився цікавий, дуже ефективний та екологічний утеплювач – це пресована солома з торфом. Багато фірм по будівництву пасивних будинків стали його використовувати. Витрати великі, але жити в екобудинку з мінімальними енерговтратами, набагато дорожчими.
Технологія зведення пасивних стін полягає в низці особливостей. Гранично з'єднати стіни з фундаментом, щоб уникнути містків холоду, а також захистити утеплювач від намокання. Робиться це за допомогою гідроізоляції, прокладеної по всій ширині фундаменту. Наповнювач повинен щільно прилягати один до одного, щілини виключити або щільним стягуванням, або трамбовкою залежно від утеплювача.
Застосовувати каркасну технологію або литі стіни вибір у кожного свій, варто лише сказати, що каркас у рази дешевший, особливо дерев'яний. Можна також взяти на озброєння готові конструкції стін з пінополіуретанів, виготовлених у вигляді сендвіча.
Наповнення зовнішньої стіни каркасної конструкції – це внутрішнє оздоблення, повітряний прошарок 15 – 20 мм, потім пароізоляція та утеплювач. Для досягнення максимального ефекту утеплювач повинен щільно прилягати до пароізоляції. Внутрішня стіна обробляється спеціальною гідро і пароізоляцією для зовнішніх робіт. Тут варто проконсультуватися з фахівцем, щоб не вийшло так, тепле повітря з приміщення зустрічається з холодним атмосферним і виходить конденсат, який стікає по паро або гідроізоляції. Ця волога здатна намочити утеплювач. Штукатурка добре підходить для зовнішнього оздоблення та чудово поєднується з деякими утеплювачами. Будівництво будинку - це творчість, азведення пасивного будинку, творіння подвійно, адже він покликаний економити не тільки економічні, а й природні ресурси.

Утеплення будинку овечою вовною

Овеча вовна як утеплювач будинків - досить нестандартне рішення, але в регіонах, де люди займаються вівчарством, це дуже популярний утеплювач. Шерсть використовують як засипку у стіни або як стьобаний утеплювач. Протягом тисяч років вівці успішно пристосовувалися навіть до найсуворіших кліматичних умов, оскільки їхня вовна дає захист від холодів, спеки, вологих та сухих сезонів. Як і тварини, людина також використовує переваги та захисні властивості вовни, якими володіє цей природний та біопозитивний матеріал. Через свою хвилясту структуру, волокна вовни переплітаються між собою і утворюють мільйони крихітних повітряних кишень, які чудово зберігають тепло протягом зими і захищають від спеки влітку.

Унікальною перевагою вовни є її повітропроникність. Тобто здатність поглинати та віддавати вологу з навколишнього повітря, без шкоди для теплової ефективності. Коли волокна вовни вбирають вологу, вони виробляють невелику кількість тепла. Це тепло запобігає конденсації вологи в порожнинах будівлі, підтримуючи температуру вище за точку роси у вологих умовах. Ця властивість створює природний ефект буферизації, що стабілізує температурні зміни, що відбуваються із відносною вологістю.

Інші цікаві статті сайту


Геліоколектори

Сучасні геліоколектори та геліосистеми


Будинки з керамзитобетону та керамічних блоків

Будинки з керамзитобетону та керамічних блоків або тепла кераміка


Очерет у будівництві

Народний матеріал екологічного будівництва болотяний очерет


Особливості будівництва будинку з саману

Особливості будівництва саману: екологічність, енергоефективність та простота будівництва


Зроблений з колод будинок

Нюанси будівництва будинку з колод


Бамбукові дошки

Стильний, довговічний, екологічний матеріал для укладання підлог - дошка з бамбука


Тестування ґрунту для дому з мішків із землею

Як провести тест придатності ґрунту для будівництва будинку з мішків із утрамбованим ґрунтом


Металевий каркас геодезичної сфери

Каркас геокупола із металевої труби.


Штучний камінь та його застосування

Застосування штучного каменю в будівництві, обробці та виготовленні меблів


Властивості пінобетону

Пінобетон - будівельні характеристики і теплопровідність


Види сонячних колекторів

Види сонячних колекторів: огляд різних типів, їхні переваги та недоліки


Особливості солом'яних будинків

Які особливості будівництва та експлуатації солом'яного будинку?


Повернутись до категорії Пасивний дім

Будівництво пасивного дому - читати далі...