Зроблений з колод будинок


Зруб - це дерев'яна будівля, зазвичай зрубана з цілих брусків, що використовується як житловий або промисловий приміщення. Зруби є традиційною формою будівництва в багатьох країнах світу, зокрема в скандинавських країнах, Слов'янській Європі, Канаді

Нюанси будівництва будинку з колод

Рублений будинок завжди асоціювався зі спокійним життям та комфортом. В останні роки заміський будинок став уособлювати багатство та розкіш. Це обумовлено вартістю такого будинку, яка не нижча за ціну кам'яного аналога таких же розмірів.

Фотографії де нюанси будівництва будинку з колод

Зруб

Хоча часто будівництвом таких вишуканих будівель займаються іноземні компанії, на жаль, а не вітчизняні. Як би не було, будівництво зрубу під силу лише кваліфікованому фахівцю, а вартість праці такого майстра має бути відповідною. Також варто врахувати, що рубаному будинку притаманний не лише комфорт, а й романтичність. Необробленого дерева характерна особлива сувора краса. Такий будинок казково виглядатиме на тлі будь-якого природного пейзажу.

Перед будівництвом будинків і бань перед нами завжди постає питання: а з якого будівельного матеріалу? Ми хочемо зробити дану споруду? В даний час вибір матеріалів настільки великий, що аж голова йде кругом. Однак, куди не подивися, більшість людей зупиняють свій вибір на брусі чи колоді. Будівництво будинків з колод набуло свого широкого поширення в далекому минулому, багато століть тому. Існує кілька різновидів колод, проте останнім часом застосовуються лише 2 види - це звичайні та циліндровані колоди. Будівництво зі звичайних колод більш трудомісткий процес, так як товщина такого колоди по всій його довжині різна, а також різна вага. Як правило, деревина з південного боку дерева значно важча, ніж з північного боку.

Норвезька технологія створення зрубу

У процесі рубки зрубів за технологією, яка називається «норвезькою», застосовується лафет (напіврус). Йдеться використання великої тощини стовбурів сосни серверних порід. Колода обрубують так, що з двох протилежних сторін воно виходить абсолютно плоским і рівним. Під поняттям "норвезький замок" мається на увазі технологічний метод з'єднання лафета, що застосовується в ході будівництва дерев'яних будівель. Ця технологія добре зарекомендувала себе під час будівництва будинків у місцевостях з холодними кліматичними умовами. Вона використовується століттями, протягом яких довела свою надійність. Серед усіх існуючих методів рубки спосіб, що називається «норвезьким замком», найнадійніший і найтепліший.

Зруби з кедра - це відмінне поєднання багатовікових слов'янських технологій та екологічно чистого матеріалу. Будинки з кедра практичні, довговічні та красиві. Перебуваючи в такому зрубі, ви забудете про багато хвороб. Безсоння, розлади нервової системи, алергічні реакції, проблеми з легень більше не турбуватимуть Вас. Ви забудете, що таке комарі та різні комахи. У сибірського кедра міцна деревина. З нього будують найміцніші та найякісніші будинки. Зруб із кедра може простояти кілька століть. Погані погодні умови не зіпсують його. Кедр має приємний аромат, не піддається гниття, а також має гарну енергетику. Будинки з кедра виходять теплими та дихаючими. Це досягається рахунок низької щільності деревини. Кедр використовують у своїх логотипах багато організацій охорони навколишнього середовища. Це свідчить про унікальність цього дерева. Деревина кедра має антибактеріальні властивості. Зруб з кедра не схильний до цвілі і в ньому не заводяться жучки. У кедрі містяться ефірні олії, які дуже корисні для дихальної системи людини. У такому будинку дуже зручно і не мучить безсоння. Створюється здорова та затишна атмосфера. Така оселя вилікує Вас від стресу.

Інші цікаві статті про будівництво дерев'яних будинків - традиційні та інноваційні технології


Будинки з дерева та їх види

Різновиди дерев'яних будинків


Будинок з термобрусу

Будівництво будинку з утепленого клеєного бруса


Зроблений з колод будинок

Нюанси будівництва будинку з колод


Оциліндровані колоди в будівництві

Виробництво та застосування в будівництві оциліндрованих колод


Утеплювачі для дерев'яного будинку

Пакля, льноватин і джут як утеплювач дерев'яного будинку



Цоколь, відмостка та облицювання дерев'яного будинку

Оштукатурювання цоколя, облаштування вимощення та облицювання дерев'яного рубаного будинку


Шліфування зрубу взимку

Шліфування зрубу: як шліфувати стіни дерев'яного будинку взимку


Як зібрати зруб

Особливості будівництва зрубу


Повернутись читати про будинок із деревини - брус, зруб чи каркас

Будівництво дерев'яних будинків - традиційні та інноваційні технології - читати далі...