Теплозберігаючий дах пасивного будинку

Дах будинку – це його верхній фундамент. Створюючи макет майбутнього пасивного будинку, враховуються усі можливі проблемні моменти. Завжди вважалося, дах збудував, збудував половину будинку. З цим не можна не погодитися, адже фінансові та фізичні витрати на будівництво покрівлі можуть дорівнювати третини його вартості. Велика кількість тепла йде через стелю, його правильне утеплення в енергозберігаючому будинку багато про що скаже. Всі елементи конструкції несуть свій функціональний обов'язок, але дах, це особлива розмова. Всім відомо під дахом робота йде швидше та веселіше.

Фотографії де теплозберігаючий дах пасивного будинку

Пасивний дах

Дах пасивного будинку - це величезний склад теплової енергії, він береже тепло, тримає вітряну оборону і блокує надходження холодного повітря. Правильно утеплена, технологічна конструкція наближається до нульових тепловтрат.
Коли змонтовані стельові перекриття (лаги), приступаємо до внутрішньої обробки стелі. Він підшивається дошкою, товщиною 2-3 см, потім укладається утеплювач. Лінійка ринкових утеплювачів не має меж, починаючи від звичайної мінеральної вати та закінчуючи супер новітніми технологіями (вакуумними утеплювачами). Ціновий плацдарм дуже різний. Технології пасивного будинку прагнуть якнайменше терзати землю, намагаючись використовувати дешеві, природні утеплювачі. До них відносяться тирса, листя, солома, очерет. П'ятисантиметровий шар пресованого листя витримує 20 градусний мороз. Прекрасно тримають тепло тирсу, залиту рідким розчином глини. Звичайно, поза конкуренцією піноскло, воно довговічне, не боїться вологи і є чудовим зберігачем тепла.
На дошки стеленим ізоком (фольгований), після вибравши утеплювач, накладаємо його зверху, нарівні зі стельовими лагами, зазвичай це дошка 50&150 мм. Виходить 15 см ефективного утеплювача. Потім закриваємо його дошкою чи фанерою не менше 10 мм. Наступний шар можна постелити листовий або рулонний утеплювач, мінімальна товщина 10-15 см. Обов'язково залишити 20-30 см по краях, щоб закільцювати утеплювач стін та стелі. Якщо використовується утеплювач, який не вдається з'єднати (стіни зі стелею), тоді всі можливі стики між стелею і стінами ретельно зашпаровуються рідким розчином (піна і т. п.), щоб уникнути містків холоду.
З належним утепленням стелі, утеплення покрівлі проходить у щадному режимі. Дах може бути дуже різний, гнучка металочерепиця або металопрофіль, натуральна черепиця або гнучка. Неймовірно виглядає живий дах, крім його естетичних особливостей, він практичний і теплий. Береже конструкцію від палючого сонця і захищає від морозу. У 20-25 разів дешевше за звичайну покрівлю, а по ефективності і довговічності навряд чи поступиться традиційним покриттям.
Утеплюємо дах, з внутрішньої сторони, на решетування кріпиться парогідроізоляція, потім шар утеплювача в 10-15 см, потім пароізоляція і внутрішнє оздоблення.
Утепливши дах, таким чином, можна сміливо забути про будь-які теплові втрати через його основу.

Інші цікаві статті сайту


Солома як будматеріал

Наскільки солома гарний матеріал для будівництва?


Будинки з дерева та їх види

Різновиди дерев'яних будинків


Особливості будівництва будинку з саману

Особливості будівництва саману: екологічність, енергоефективність та простота будівництва


Стіни землебитного будинку

Зведення стін дешевого землебитного будинку


Зовнішнє покриття будинку із соломи

Особливості штукатурки і фарбування будинків із соломи


Перепланування та реконструкція саману

Реконструкція глиняного дому - як перебудувати будинок з саману


Натуральні фарби

Натуральні фарби в будівництві екологічних споруд


Зовнішнє оздоблення будинку з мішків із землею

Правила зовнішнього оздоблення будинку з мішків набитих землею


Штучний камінь та його застосування

Застосування штучного каменю в будівництві, обробці та виготовленні меблів


Утеплювачі для дерев'яного будинку

Пакля, льноватин і джут як утеплювач дерев'яного будинку


Як зібрати зруб

Особливості будівництва зрубу


Вигода сонячного колектора

Використання сонячного колектора: зниження витрат на опалення та захист довкілля


Повернутись до категорії Пасивний дім

Будівництво пасивного дому - читати далі...