Енергозберігаючі вікна для пасивного будинку

Всім відомо, що стіни, фундамент, дах є енергозберігаючими конструкціями та їх функції очевидні. Але вікна, які особливості мають вони? Саме через них будинок може отримати величезну кількість теплової енергії. Фахівці знають, як важливо правильно розташувати, встановити та вибрати вікна. Їхнє значення неможливо переоцінити.

Фотографії де енергозберігаючі вікна для пасивного будинку

Эко вікна

Усім відомо, що стіни, фундамент, дах є енергозберігаючими конструкціями та їх функції очевидні. Але вікна, які особливості мають вони? Саме через них будинок може отримати величезну кількість теплової енергії. Фахівці знають, як важливо правильно розташувати, встановити та вибрати вікна. Їхнє значення неможливо переоцінити.
Вікна пасивного будинку виконують два основні напрямки. Перший – через них проникає величезна кількість сонячного світла, це опалює та висвітлює будинок. Це дуже важливо для будинків цієї категорії. Якщо навпроти вікна, наприклад, встановити скловідбивну плівку, то в сонячні дні можна сміливо забути про внутрішнє опалення, якщо, звичайно, дотримані всі інші критерії пасивного будинку. Друге – це можливість скоротити тепловтрати, навіть із великим склінням.
Великі вікна в пасивному будинку встановлюються на південний бік, це дозволяє суттєво економити тепло в похмурі дні та зимові місяці, не кажучи вже про сонячні дні та інші часові діапазони. На північ краще дивитися з маленького глухого вікна, схід та захід правильно склити середніми склопакетами. У пасивному будинку досить 1 - 2 вікон, що провітрюються, так як в ньому передбачається особлива система вентиляції. Приміщення, обладнане такими вікнами, отримує більше тепла в січні, лютому, ніж втрачає за цей період. Величезним аспектом єпотрійне скління, саме це дає такий ефект, а також заповнення певним газом (аргоном, криптоном). Але скління аж ніяк не головний критерій. Слід ретельно, з усією відповідальністю поставитися до установки. Вікна не будуть працювати на вас належним чином, якщо не провести потрібну герметизацію стиків між рамами і стінами. Ця робота виконується фахівцями, вони беруть він відповідальність і гарантують якість. Не можна недбало поставитися до цього питання, оскільки містки холоду, які можуть утворитися в результаті неправильної або неякісної установки, виженуть з дому добру частину тепла.
У вікнах пасивного будинку Головне – це їхня абсолютна герметичність. Тому потрібно звернути увагу на ізоляцію рам вікна і краю склопакета, теплоізоляцію віконних рам. В іншому випадку знову втрати тепла та енергії. Дані скла мають захисну енергозберігаючу поверхню. Температура внутрішнього вікна практично дорівнює температурі приміщення. Поєднання всіх цих складових дає дивовижний ефект, тепловтрати таких вікон як мінімум вдвічі нижчі від кращих металопластикових, це дає теплу поверхню внутрішнього скла. Тому навіть взимку температура внутрішнього вікна +16 – 19 градусів. Перебувати поруч із таким вікном дуже комфортно. Отже, немає випромінювання холоду та неприємних зон. Ці вікна значно збільшують комфортне проживання. Встановлення таких вікон у пасивному будинку - це необхідна умова, дотримання якої значно знизить ваші витрати.

Повернутись до категорії Пасивний дім

Будівництво пасивного дому - читати далі...