Теплоізоляційний фундамент у будівництві пасивного будинку

Між звичайним та фундаментом пасивного будинку, суттєва різниця. Як, втім, і в самому будинку. Пасивний будинок - це, перш за все енергозберігаючий, практичний підхід до експлуатації та конструкції. І фундамент у цьому випадку є одним із ключових моментів. Кто-то скажет, что на основе дома нельзя экономить. Для некоторых данное утверждение покажется верным, но только не в пассивном доме. Подход к такому строению качественный и планомерный, следовательно, при строительстве фундамента, например можно использовать отходы пеностекла. Это крепко снизит финансовые затраты и значительно увеличит тепловой индекс.

Фотографії де теплоізоляційний фундамент у будівництві пасивного будинку

Фундамент пасивного будинку має лінійку базових особливостей. Перше, він несе будь-яке навантаження, незалежно від особливостей ґрунту, тобто зберігає стійкість конструкції при спучуванні ґрунту, яке може повести і значно осадити будинок. Друге – це гідроізоляційна складова, правильна гідроізоляція, запорука тепла. В основному через тріщини в фундаменті, в будинок потрапляє волога та радон (радіоактивний газ). Уникнути цих мінусів можна наступним чином - поверхневою обробкою, наприклад, обклеювання різними ізолюючими плівками або обмазування фундаменту спеціальними мастиками. Виготовляючи розчин, додавати в нього спеціальні гідроізоляційні добавки, або просочити готовий бетон гідрофобними складами. Лити фундамент за один присід, він має бути монолітним з якісною обробкою вібраторами. Третій критерій – це дешевизна та практичність. Досягається певними методами. Виготовляється легший, міцний фундамент. Проблема полягає у зимовому промерзанні ґрунту. Завдяки новим технологіям вирішується найсерйозніше питання із заляганням фундаменту. Лити його на промерзання ґрунту – це величезні витрати фізичних та матеріальних ресурсів. Таке не поєднується із пасивними будинками. Поява на ринку морозостійких фундаментів не глибокого закладання призводить до великого зниження всіх видів витрат.

Головним принципом такого фундаменту є ізоляція ґрунту навколо будівлі, а не самої основи. Мороз, який такий небезпечний, зустрічається на периферії, тому спучування ґрунту виключено. Термовідмостка, у вигляді спідниці, встановлюється по всьому периметру фундаменту. Дане рішення стало доступним коли винайшли пінополістирол (екструзивний) і піноскло. Ці матеріали стійкі та довговічні, мають практично нульове вологопоглинання. Такий будинок взимку необхідно топити, оскільки існує небезпека промерзання фундаменту через підлогу.
Основа фундаменту пасивного будинку – це підвищені газо та гідроізоляційні властивості, а також утеплення для виключення втрат тепла через низ.

Термостійкий фундамент

Повернутись до категорії Пасивний дім

Будівництво пасивного дому - читати далі...