Будівництво будинків з глиночурки або як побудувати будинок з глини та колод.

Ще один економічний та екологічний варіант будівництва власного будинку – це глиночурка. Ця технологія проста у застосуванні, оскільки використовує дуже поширені матеріали, які ще й не вибагливі в обробці. Головне - очистити колоди від кори, щоб там не розвивалися паразити і нарізати їх рівними відрізками в товщину стіни. Глину ж варто ретельно вимісити та бажано армувати соломою. У шар, що утеплює, часто додають бите скло і антисептики, щоб там не заводилися ні гризуни, ні бактерії.

Фотографії де будівництво будинків з глиночурки або як побудувати будинок з глини та колод.

Будинок із глиночурки

Будинки з глиночурки добре тримають тепло і є досить міцними та надійними. Так само вони мають здатність "дихати", чого не можуть вдома зі штучних матеріалів. Будинок з колод та глини має і високу естетичну цінність, він стильний і незвичайний, і може підкреслити екологічну спрямованість свого господаря і водночас непогано поєднується і з сучасними стилями в дизайні.

Глиночурка

Всі матеріали для будинку з глиночурки можна знайти самостійно, якщо ж дрова все-таки закуповуються для будівництва, то їх потрібно купувати не розпиляними, тому що вони повинні бути строго певного розміру. Довжина пнів відповідає товщині стіни будинку та розраховується щодо того, яка теплоізоляція вам потрібна. Навіть найбільш теплопровідні дуб і сосна вздовж волокон мають теплопровідність в півтора два рази нижче ніж у керамічної порожнистої цегли, вдвічі-втричі нижче селікатної і в п'ять разів нижче бетону. Тобто в нашому регіоні будують глиночурку в середньому близько півметра. Знайти ж глину для потреб будівництва у нашій країні не є проблемою. Глина з добрими будівельними якостями зустрічається у нас дуже часто. Для ще більшого зміцнення глини використовують солому або стружку як певний вид армування, цемент для більшої міцності та інші будівельні компоненти, це допомагає вберегти споруду з глини від розтріскування.

Будинок з колод та глини

Процес укладання глиночурки досить простий, по зовнішній та внутрішній частині стіни викладають глину середньої в'язкості, а вже на ці борти як містком укладають деревину. Так повторюють шар за шаром, розкладаючи колод шахматною перев'язкою. Зовнішній і внутрішній шар промазують глиною, щоб не було повітряних проходів. Кладку намагаються класти по всьому периметру будинку поступово, щоб глина попереднього шару встигала затвердіти. Порожнину між зовнішнім і внутрішнім бортами глини за бажанням можна заповнювати тирсою або, захищаючи будинок від гризунів, сумішшю тирси з побитим склом...

Будинок з колод і глини це новаторство і певною мірою експеримент, але враховуючи, що цей експеримент уже був проведений багато разів і закінчився успіхом, можна сміливо вибирати саме цю технологію для свого майбутнього зеленого житла.






Інші цікаві статті сайту


Все про влаштування лісів та риштовання

Про пристрої, що полегшують будівельні роботи на висоті, що перевищує зріст людини.


Плюси будівництва із соломи

Переваги екологічного будівництва із солом'яних тюків


Перепланування та реконструкція саману

Реконструкція глиняного дому - як перебудувати будинок з саману


Надання міцності будинку з мішків

Як надати міцності будинку побудованому з мішків набитих ґрунтом


Технологія будівництва глиняного будинку

Як побудувати будинок із глини - технологія будівництва


Будинки з керамзитобетону та керамічних блоків

Будинки з керамзитобетону та керамічних блоків або тепла кераміка


Будинок зі скляних пляшок

Навіщо купувати цеглу, коли є достатньо скляних пляшок.


Будівництво дому з глиночурки

Особливості мурування будинку з глиночурки


Коротка інструкція зі створення будинку з саману

Як побудувати саманний будинок своїми руками? Коротка інструкція для будівництва саманного будинку


Перлітовий розчин

Екологічність, теплозбереження та міцність перлітового розчину


Будинок з термобрусу

Будівництво будинку з утепленого клеєного бруса